Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
İnternet Habercisi

Başkan Erdoğan son ankette rakiplerine fark attı Haberi

ORC Araştırma Şirketi son anketinde Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başkan Erdoğan’ın karşısına çıkma ihtimali olan kişilere yer verdi. Anket sonucunda Başkan Erdoğan, Abdullah Gül, Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu dörtlüsüne açık ara fark attı.

Başkan Erdoğan, ORC Araştırma Şirketi’nin son anketinde rakiplerine fark atarak yine ilk sırada yer aldı.

ORC Araştırma Şirketi, ‘Siyasi Eğilimler Araştırması’nın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

36 ilde 2 bin 980 kişi ile görüşüldü

28 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında 36 ilde 2 bin 980 kişi ile görüşerek yapılan ankette Başkan Erdoğan’ın karşısına çıkma ihtimali olan isimler vatandaşa soruldu.

Abdullah Gül, Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu arasından en yüksek oyu Meral Akşener alsa da Başkan Erdoğan karşısında hiç şansları olmadığı ortaya çıktı.

Ankette yer alan sorular ve yanıtları şöyle:

Sadece Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’ün yarışacağı iki adaylı bir cumhurbaşkanlığı seçiminde, oy tercihiniz hangi isimden yana olur?

Sadece Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarışacağı iki adaylı bir cumhurbaşkanlığı seçiminde, oy tercihiniz hangi isimden yana olur?

Sadece Recep Tayyip Erdoğan ve Meral Akşener’in yarışacağı iki adaylı bir cumhurbaşkanlığı seçiminde, oy tercihiniz hangi isimden yana olur?

Sadece Recep Tayyip Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu’nun yarışacağı iki adaylı bir cumhurbaşkanlığı seçiminde, oy tercihiniz hangi isimden yana olur?

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın, yeni partiler kurarak siyasete devam etme kararı almaları, oy tercihlerinizde bir değişikliğe neden olur mu?

Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?

CHP kurultayında, Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce yarışırsa, hangi ismin Genel Başkan olmasını istersiniz?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ