Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
İnternet Habercisi

Türk askeri Libya’ya ne zaman gidecek? Başkan Erdoğan açıkladı Haberi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında ‘Türk askeri Libya’ya ne zaman gidecek?’ sorusuna, ‘Türk askeri Libya’ya Peyderpey gidiyor. İşin koordinasyonunu bizim üst düzey askerlerimiz yapacak’ yanıtını verdi.

Türk askeri Libya’ya ne zaman gidecek? Başkan Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Libya ile varılan mutabakatlara ilişkin konuşan Erdoğan, “Biz bu işte dersimizi çok çalıştık. Bu işin süreci Başbakanlık sürecime dayanır. Oradan kıta sahanlığı dahil, büyün Libya ile yaptığımız anlaşmanın adımını Kaddafi döneminde attık. Orada bu karışıklıklar var. Şu anda bizim anlaşma yaptığımız yere uluslararası şirketleri yanımıza alabiliriz. Bu anlaşma buna mani değil. Girit’te kıta sahanlığına girmeden hemen onun doğusundan kendi sahilimize, Akdeniz’de en fazla kıta sahanlığı olan biziz. İçeride kimler rahatsız oluyor? Bu önemli. Geçmişte Yunan ve Rumların bizi Akdeniz’e hapsetme planları bozuldu. NATO zirvesinde, Yunan Başkanıyla görüşme yapma şansı bulduk. “Biz şuanda devletle anlaşma yaptık. Siz Hafter’le işbirliği yapıyorsunuz” dedik. Hafter kim?” ifadelerini kullandı.

Türk askeri Libya’ya ne zaman gidecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türk askeri ne zaman Libya’ya gidecek?” sorusuna “Türk askeri Libya’ya Peyderpey gidiyor. İşin koordinasyonunu bizim üst düzey askerlerimiz yapacak. Amaç meşru hükümetin ayakta kalması. Bizim anlaşmamızı zedelemeyecek.” yanıtını verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ