Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
İnternet Habercisi

Usta oyuncu Ali Uyandıran’dan yapımcılara çağrı Haberi

TRT ekranlarında uzun yıllar yayınlanan ‘Bizimkiler’ dizisinde ‘Halis’ karakterini canlandıran usta oyuncu Ali Uyandıran, ‘Dünyanın dizileri bizden satın aldığı bu dönemlerde, yapımcılarımız deneyimli oyunculara daha fazla projelerinde yer vermeli. Dizi ve sinema sektörü popüler kültür kurbanı olmamalı.’ diyerek dizi ve film yapımcılarına çağrıda bulundu.

Usta oyuncu Ali Uyandıran’dan yapımcılara çağrı

Türk dizileri arasında uzun soluklu yayınlanan TRT ekranların sevilen dizisi “Bizimkiler“in “Halis”i  Ali Uyandıran, Türk dizi ve sinema sektörünün dünya çapında büyük mesafe katettiğini söyledi. 

Özellikle dizi sektöründe popüler kültür anlayışının kırılması gerektiğini belirten Uyandıran, şöyle devam etti: 

‘Dizi ve sinema sektörü popüler kültür kurbanı olmamalı’

“Dünyanın dizileri bizden satın aldığı bu dönemlerde, yapımcılarımız deneyimli oyunculara daha fazla projelerinde yer vermeli. Dizi ve sinema sektörü popüler kültür kurbanı olmamalı. Biraz yakışıklıysanız, biraz popülerseniz hemen bir dizide oynayabiliyorsunuz hatta başrol alabiliyorsunuz. Yapımcılar deneyimli oyuncuları da projelerine dahil etmeli. Ben ‘Selamsız Bando’ filmindeki set anlayışını, disiplini, oyunculuk aşkını özlüyorum. Her karaktere uyum sağlayabilen oyuncularımız var. Sinema sektörü devlet dairesi değil ki emekli olasın. Oyuncu dediğin sahnede, sette ölür.” 

‘Kuruluş Osman dizisi de hak ettiği değeri görecek’

Tarih konulu dizilerin ilgi gördüğünü hatırlatan usta oyuncu, “Diriliş Ertuğrul”da olduğu gibi “Kuruluş Osman” dizisinin de hak ettiği değeri göreceğini söyledi. Uyandıran, “Burak Özçivit başarılı bir oyuncu. Osman karakterini izleyiciye geçirebilirse uzun soluklu bir dizi olacağına eminim.” ifadelerini kullandı.

Türk toplumunda dizi ve sinema adına gelişen, ayırt eden bir bakış açısı oluştuğuna dikkati çeken Uyandıran, bunu çok değerli bulduğunu belirtti.

Kanalların dizileri adeta yarıştırdığını ancak notu verenin izleyici olduğunu dile getiren usta oyuncu, “Bizimkiler dizisinde 40 yaşındayken 18 yaşında bir çocuğu oynayan ben, Kaygısızlar dizisinde hemen başka biri olabiliyordum. Oyuncu istenileni vermeli, ancak o zaman izleyici televizyon başında diziyi bekler.” değerlendirmesinde bulundu. 

‘Usta oyuncular reytingi etkiler’

Yapımcıların reyting endişesinin usta oyuncular tarafından bertaraf edilebileceği görüşünü savunan Uyandıran, “Yan karakter olarak usta oyuncular kullanılmalı. Hem sete değer katarlar hem de reytingi etkilerler. Diziler ve sinemalarda bizlerin yüzünü görenler, projeyi daha başarılı buluyor.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ