Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
İnternet Habercisi

Youtube’un en çok kazananı 9 yaşındaki Ryan oldu Haberi

Dünyanın en çok izlenen video platformu Youtube’da 2019 yılının en çok kazananları belli oldu. Üst üste ikinci sene en çok kazanan kanal, 9 yaşında Ryan adlı çocuğun oyuncak incelemesi yaptığı ‘Ryan’ın Dünyası” oldu.

Youtube’un en çok kazananı 9 yaşındaki Ryan oldu

Youtube’dan 2019 yılında en fazla gelir elde eden kişi 26 milyon dolar ile 9 yaşındaki Ryan oldu.

Dünyanın en büyük video platformu Youtube, gençlerin para kazanma aracı olurken bu durum milyonlarca doların kazanıldığı yeni bir mesleğin doğmasına da neden oluyor.

‘Youtuber’ olarak anılan bu kişiler platformun özel içerik üreticilerine verdiği reklam payı ile hatırı sayılır gelirler elde ediyor.

Ryan üst üste ikinci sene zirvede

ABD merkezli teknoloji devinden 2019 yılında en çok gelir elde eden Youtuber’ların listesi açıklandı.

2019’u 26 milyon dolar gelirle kapatan Ryan, 2018’de de 22 milyon dolarla zirvede yer almıştı. Ryan’ın bu kazancının yüzde 15’i reşit olduğunda serbest bırakılmak üzere bir banka hesabına yatırılıyor.

Dude Perfect 20 ve ilk 10 listesine yeni giren Nastya da 18 milyon dolarla ilk 3’ü tamamladı.

İlk 10’daki kanallar 162 milyon dolar kazandı

İlk 10’da yer alan kanalların toplamı 162 milyon dolar gelir elde etti. 9 yaşındaki  Ryan’ın kanalı oyuncak değerlendirmesi yaparken, Dude Perfect 5 arkadaşa ait eğlenceli videoların yer aldığı bir kanal.

Üçüncü sırada yer alan Nastya kanalının yıldızı Anastasia Radzinskaya ise Rusya doğumlu ABD’li Cerebral Palsy hastası bir çocuk ile ailesinin işlettiği aile dostu 6 kanaldan oluşuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ